V zamestnaní

Chodím do práce istej strojárenskej firmy. Som vďačný Pánu Bohu za dar zamestnania, a o to viac, že môžem robiť len ranné zmeny a tak mám viac času pre rodinu, keďže som robil aj v nepretržitej prevádzke v inej firme. V tejto som sa dobre oťukal, resp. zvykol na nových kolegov. Jedno mi však vadilo, že skoro na každom rohu dielne i šatne bol nemravný plagát alebo kalendár. Trápilo ma to a rozmýšľal som, ako to „ozdraviť“. S Božou pomocou sa mi do dnešného dňa podarilo dosť veľa plagátov odstrániť, aspoň v šatni a na chodbe.
Ale najviac vďačím Pánovi za jednu situáciu s kolegom, ktorý aj tvrdil, že je veriaci, ale vo svojej dielni mal nemravný kalendár. Dlho som rozmýšľal, ako sa mu prihovoriť konkrétne na tú tému. A Pán mi poslal jednu situáciu, keď som nabral odvahu a daný kalendár som mu "zotáznil" aj s vysvetlením ­ prečo. Keď som už dohovoril, trocha sa odmlčal a po chvíli povedal, že mám pravdu a pýtal sa, čo má s tým kalendárom urobiť. Nehovoril som nič, čakal som. On sa opýtal: „Mám ho potrhať?“ Odpovedal som: „Áno.“ Hneď ho potrhal a hodil do koša. A potom som už v jeho dielni nemravný kalendár nevidel. Teraz tam má na stene kríž bez korpusu, keďže robí aj s drevom.
Som vďačný Pánovi, že som sa odhodlal mu to povedať. A Pán to požehnal. Ďakujem Pánovi za túto situáciu a prosím, aby som vedel aj naďalej svedčiť o viere.