Keď Matka Božia pomohla...

Pred krátkym časom došlo k nedorozumeniu medzi mojimi dvoma dcérami. Pohádali sa, no žiaľ neostalo to len pri hádke. Môj názor bol, že išlo o hlúposť, no im šlo o určitú prestíž, jedna druhej dokázať, ktorá z nich mala pravdu a v daný moment aj určitú moc. Ostala som z toho nemilo prekvapená a sklamaná, že medzi sebou stále súperia. No zároveň som bola v očakávaní, či si to medzi sebou vyriešia, alebo to ostane na rodičoch a budeme musieť hľadať vinníka.

Keď som to takto v duchu preberala, dostala som vnuknutie: "Aké máš dnes predsavzatie z ranného rozjímania?" Hneď som si aj spomenula, že sa mám v ťažkosti zastaviť a poprosiť o pomoc. Nechala som teda rozrobenú prácu, vyšla do podkrovnej izby a v modlitbe som sa obrátila k Duchu Svätému a k Panne Márii, aby mi to medzi dievčatami ona pomohla vyriešiť, veď je našou matkou. A Mária pomohla.

Po mojom návrate do kuchyne som našla Betku v slzách, bolo jej ľúto, že Žofke ublížila. Snažila som sa ju povzbudiť, aby nabrala odvahu a šla ju odprosiť. Spravila tak a zároveň Žofiu poprosila, aby sa spolu pomodlili Korunku Božieho Milosrdenstva. To dojalo aj mňa a hneď som ďakovala za tento zázrak.

Zároveň sme za to aj spolu s Peťom poďakovali pri večernej modlitbe.