Tretie výročie smrti Mons. Ferdinanda Javora

16. novembra sme si pripomenuli v Šali tretie výročie smrti Mons. Ferdinanda Javora.
Sv. omšu slúžil pán dekan Ladislav Šálka spolu s výpomocným duchovným Viktorom Koštialikom.
D.p. Koštialik reagoval na Božie slovo z evanjelia sv. Lukáša /Lk 19,11-28/, v ktorom istý človek vznešeného pôvodu dal svojim desiatim sluhom desať mín, aby s nimi obchodovali. Kazateľ vyjadril okrem povzbudenia, aby sme tam kde sme využívali svoju mínu - dar Božieho slova - a tak rozširovali Božie kráľovstvo, tiež vďačnosť za službu Mons. Javora pre Cirkev. Svojou tichou a vytrvalou prácou pri úprave liturgických kníh, Breviára, korektúre Svätého písma, ako aj povzbudivými homíliami pri sv. omšiach i službou pri sviatosti zmierenia alebo individuálnych kontaktoch sa pričinil o šírenie Božieho kráľovstva. Nech ho Pán za jeho službu oslávi.

Príbehy

z nášho života

 • Pred nedávnom sa mi ozvala jedna z bývalých kolegýň, ktorá je už na dôchodku. Býva v činžiaku oproti, ale keďže ja som bola dlhšie služobne v...

 • Po dvoch rokoch „cestovnej prestávky“ som koncom októbra cestoval rýchlikom. Túto cestu som najskôr vnímal ako ťažkosť: s kým budem sedieť v kupé...

  Paľo

 • Bol jeden z prvých teplých slnečných dní a spolu s priateľkou sme sa vybrali do záhradky.
  Keby sa tak našiel niekto, kto by ma trochu...

  Mária

 • K piesňam Rogera Hodgsona ma priviedol priateľkin brat Marián na ARE v posledných týždňoch svojho života, prv než zomrel na ALS.

  Mária

 • Vážená pani Kováčová.

  ďakujem Vám za vaše svedectvo milujúcej matky veľmi peknej rodiny - úprimne obdivujem Vás i Vášho manžela, ste...

  I. W.

 • V roku 1997 na Základnej škole na Polianskej ulici v Košiciach bola súťaž o "Cenu riaditeľky školy za šľachetnosť a stálu snahu konať dobro".

  K. R. junior