List lekára - pôrodníka matke piatich detí

Vážená pani Kováčová.

ďakujem Vám za vaše svedectvo milujúcej matky veľmi peknej rodiny - úprimne obdivujem Vás i Vášho manžela, ste veľkým povzbudením pre moju prácu i rodinu.

Ďakujem i za útlu knižku o hnutí Nazaret, veľmi ma potešila. Až z nej som pochopil, že hnutie Nazaret = "Beňovci", mal som však o tom hnutí len kusé vedomosti. Mladá žena, o ktorej sme spolu hovorili, mi o hnutí niečo rozprával - hovorila o ňom pekne, i keď (na moju otázku) povedala čosi o svojich ťažkostiach, ktorých riešenie ju priviedlo až do inej peknej rodiny, v ktorej teraz žije. Vzbudila vo mne pozitívny záujem o hnutie a som rád, že z knihy od Vás som pochopil zase viac. Teraz už nepochybujem, že hnutie je Božím dielom, ktoré ľudí v ňom i "vedľa" neho (ak chcú) privádza k Pánovi. Ďakujem preto jej i Vám - ak z nášho rozhovoru náhodou vyplynulo niečo, čo mohlo pôsobiť negatívne, veľmi ma to mrzí a ospravedlňujem sa za to. Viem z vlastnej skúsenosti, že byť v katolíckom spoločenstve je krásne, ale zároveň občas ťažké vzhľadom k nepochopeniu niektorých ľudí, často veľmi blízkych.

Prajem hnutiu Nazaret Božie požehnanie a rast. Prajem aj Vašej rodine, nech Vás Pán sprevádza a ochraňuje. Ďakujem Mu za stretnutie s Vami i ďalšími krásnymi ženami - matkami, ktoré na pôrodnici stretávam.

Váš

I. W.

Príbehy

z nášho života

 • Pred nedávnom sa mi ozvala jedna z bývalých kolegýň, ktorá je už na dôchodku. Býva v činžiaku oproti, ale keďže ja som bola dlhšie služobne v...

 • Po dvoch rokoch „cestovnej prestávky“ som koncom októbra cestoval rýchlikom. Túto cestu som najskôr vnímal ako ťažkosť: s kým budem sedieť v kupé...

  Paľo

 • Bol jeden z prvých teplých slnečných dní a spolu s priateľkou sme sa vybrali do záhradky.
  Keby sa tak našiel niekto, kto by ma trochu...

  Mária

 • K piesňam Rogera Hodgsona ma priviedol priateľkin brat Marián na ARE v posledných týždňoch svojho života, prv než zomrel na ALS.

  Mária

 • Vážená pani Kováčová.

  ďakujem Vám za vaše svedectvo milujúcej matky veľmi peknej rodiny - úprimne obdivujem Vás i Vášho manžela, ste...

  I. W.

 • V roku 1997 na Základnej škole na Polianskej ulici v Košiciach bola súťaž o "Cenu riaditeľky školy za šľachetnosť a stálu snahu konať dobro".

  K. R. junior