16. nedeľa v Cezročnom období rok „A“
Vo svete často badáme, že zlým ľuďom sa dobre darí. Už starozákonný človek mal takúto skúsenosť, že bezbožní všetko majú, kým spravodlivý často nevinne trpí. Niekedy sme aj my v pokušení si myslieť, že sa azda oplatí žiť bezbožne. Lebo ako sa Boh môže pozerať na to, že hriešnikom sa žije lepšie?!
Pán Ježiš nám v mene svojho Otca odpovedá podobenstvom o pšenici a kúkoli. Poukazuje na Božiu zhovievavosť a nás vedie k trpezlivosti. Zároveň však vyjadruje Jeho spravodlivosť a ukazuje, že Boh nie je ľahostajný k zlu.