2. nedeľa po narodení Pána rok „C“
Nový rok 2022 začíname v znamení dvojky. Jednak pri pohľade na dnešný dátum vidíme 4 dvojky a aj dnešné stretnutie v kostole, alebo pri obrazovkách je druhé v tomto roku. Po sviatku Bohorodičky Panny Márie, ktorý slávime 1. januára, dnes je nedeľa a opäť sa schádzame na sv. omši. Zamyslime sa trochu nad dvojkou – ale len naozaj trochu, nakoľko druhý deň prežívať ako nedeľu – hlavne po silvestrovských oslavách – je dosť náročné a nezostáva na to veľa síl. A tu je prvá možnosť nechať sa osloviť dvojkou. Opakovať niečo, teda robiť to druhý krát je oveľa náročnejšie ako prvý raz.