3. pôstna nedeľa rok „C“
Bratia a sestry!
Počuli ste, čo sa stalo vo svete? Aké nešťastie! Koho vina to je? A prečo muselo umrieť toľko nevinných?! Komu títo úbožiaci čo spravili?
Bratia a sestry!
Počuli ste, čo sa stalo vo svete? Aké nešťastie! Koho vina to je? A prečo muselo umrieť toľko nevinných?! Komu títo úbožiaci čo spravili?
Zkusme si teď představit, jak byste přiblížili Ježíše Krista, člověku, který se nás na Ježíše zeptá a je nedotknutý křesťanstvím? Vnímáme snad společně, že nemají sílu jen vědomosti – slova co o Ježíši Kristu vím… Nejsilnějším slovem je zde osobní výpověď: V čem mě Ježíš proměnil. Proměna má mnohem větší výpověď než popisování.
Ježíšovo proměnění na Hoře je proto důležitým mezníkem v Jeho zjevení svým učedníkům a otevírá druhou etapu Ježíšovy činnosti.
Popolcovou stredou sme začali pôstne obdobie. Je to veľmi vhodný čas na obnovenie a upevnenie nášho vzťahu s Bohom prostredníctvom každodennej modlitby, prejavom pokánia a skutkami bratskej solidárnej lásky. Je to pre nás aj čas milosti, aby sme sa mohli zastaviť, uvedomiť si, ako žijeme, kam kráčame a či naozaj Boh je v našom živote na prvom mieste. Pôst je vhodný čas, aby sme v hluku dnešného globálno-technického sveta mali odvahu ísť na púšť, zastaviť sa a počúvať hlas Otca, ktorý sa nám chce prihovoriť.
Dnešnú, nedeľnú sv. omšu sme začali úkonom kajúcnosti a prosbou „Pane, zmiluj sa“.
Každé slovo od Boha, ktoré žijúci človek ešte môže počuť, je prejavom Božieho zmilovania, je milosťou.
Aj toto dnešné, v ktorom nás Pán orientuje k tomu, po čom všetci túžime.
Keď sa budeme nadchýnať pre optimizmus – slúžte Pánu v radosti – narazíme na túto neradostnú skutočnosť, že nie naša viera premáha svet, ale svet – sekularizmus premáha našu vieru.